Lahing pankrotipesast ostetud korteri kättesaamiseks

Pankrotipesast kinnisvara soetades tuleb arvestada, et odavama hinnale võivad lisanduda eelmise omaniku väljatõstmise kulud ning kurioosseimatel juhtudel sarnaneb väljatõstmisprotsess lahingu ettevalmistamisega.

„Korteri kättesaamiseks läks vaja kahte kohtukäiturit, K-komandot, läbirääkimiste spetsialisti, koeraspetsialisti, hunnikut politseinikke, päästemeeskonda koos kahe masinaga, kiirabi, lastekaitset, valla esindajat, lukuabi ja kolimisfirmat suure autoga,“ kirjeldas enampakkumiselt odavama hinnaga kinnisvara soetanud investor Jaanus Orusalu läbielatut. „Oleks ma teadnud, et asi nii hulluks läheb, poleks seda elusees ette võtnud, ostsin lihtsalt kinnisvara, see registreeriti minu nimele ja algas väljatõstmise protsess,“ lisas ta.

Nimetatud näite puhul oli eelmine omanik töötanud jõustruktuurides, tal oli tõenäoliselt relv ning ka teenistuskoer. Peale selle ei allunud väljatõstetav kohtutäituri varasematele ettekirjutustele. „Ta oli ekstsentrik, rebis paberid kohtutäiturite nina all pooleks ja saatis neid igale poole,“ rääkis Orusalu. „Samuti ähvardati kohtutäitureid koeraga, kui nad peaksid objektile sisenema,“ andis ta ülevaate, kui hulluks olukord lõpuks läks.

Loe Indrek Mäe kirjutatud täispikkuses lugu Äripäevast.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised