Microsoft lubab Wordi ja Excelit tasuta kasutada

Microsoft lubab edaspidi oma
tekstitöötlusprogrammi Word ja tabelarvutusprogrammi Excel veebipõhiselt
kasutada.

Kuid SL Õhtulehe andmeil ei tasu loota, et peagi kõik programmid veebis tasuta kättesaadavaks muutuvad. Veebi-Wordis saab kasutada vaid tekstiredaktori kõige hädavajalikumaid võimalusi. Tõsiseks töötegemiseks tuleb endiselt programmikomplekt osta.

Maailma suurim tarkavaratootja plaanib oma pealtnäha heategevat projekti rahastada reklaamituluga. Need, kes internetis Wordi või Excelit kasutavad, peavad leppima pidevalt silme all vilkuvate reklaamiribadega.
Paljude arvates sundisid Microsofti sellist sammu astuma otsinguportaali Google omanikud, kes plaanivad samuti pakkuda võimalust töötada internetis Wordi ja Exceli tasuta analoogidega.

Tasuta programmid, mida Microsoft netikasutajatele pakkuma hakkab, on tõenäoliselt pärit tarkavarakomplektist Works, mis pannakse tavaliselt kaasa odavamate arvutitega.

Millal Microsoft revolutsioonilise sammu astub ja oma kontoritöötarkvara kasutamise eest enam raha ei küsi, pole veel selge.

Nagu paljud teisedki firmad, katsetab Microsoftki SL Õhtulehe andmetel aina innukamalt mitmesuguseid veebiteenuseid. Näiteks saab igaüks Windows Live´i keskkonda koondada neid teenuseid, mida ta internetis kasutab (uudisvood, veebipäevikud, e-postiteenus jne).

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised