Kohtla-Järve majavaringus võis hukkuda kaks inimest

Täna kell 14.27 sai häirekeskus teate, et
Ida-Virumaal Kohtla-Järve linnas Viivikonnas endise kombinaadi mahajäetud hoones
toimus plahvatus, mille tagajärjel varises kokku telliskivimaja.

Pealtnägijate ütlusel jäid hoone rusude alla kaks meesterahvast, teatas Ida-Eesti Päästekeskus.

Sündmuskohale sõitsid operatiivkorrapidaja ja kolm päästekomandot - üks Narvast ja kaks Sillamäelt ning kaks kiirabiautot Sillamäelt. Kui nähti, et varingu alla jäänud kannatanuid koheselt abistada pole võimalik, siis lasti üks kiirabiauto vabaks, teine jäi edasi sündmuskohale.

Sündmuskoha lähemal uurimisel selgus, et grupp töömehi oli lammutanud linna vanas mahajäetud tööstustsoonis punastest tellistest ehitatud endist kombinaadi hoonet. Jälgede järgi oli näha, et kõigepealt oli hoone üks sein traktoriga maha tõmmatud. Seejärel sisenesid varinguohtlikus seisundis olevasse hoonesse kaks töömeest, kellele varisesid peale telliskiviseinad.

Inimeste rusude alt vabastamiseks otsiti rasketehnikat - kopplaadurit ja kraanat. Praegu oodatakse tehnika kohalejõudmist Sillamäelt, sest päästetööde teostamist segab üks eluohtlikult rippuma jäänud paneel. Inimeste otsinguks tuuakse kohale ka piirivalvekoer.

Momendil puuduvad andmed telliskivide alla jäänute kohta. Sündmuskohal viibijate arvates on inimesed tõenäoliselt hukkunud.
Esialgsetel andmetel oli tegemist lammutatava hoone varinguga, kuigi kohale sõitnud pommigrupp uurib ka plahvatuse võimalust.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised