Piirivalvurid karistasid lekkiva paadiga kalurit

Eile kella poole kolme paiku päeval
trahvisid piirivalvurid Kallaste linnas Peipsi järvelt lekkiva paadiga tulnud
kalurit. Mees viibis katkise paadiga koguni 300 meetri kaugusel
rannajoonest.

Peipsi järvel aerutanud 49aastasel Georgil puudusid oma aerupaadi Bella kasutust lubavad dokumendid. Paadist puudus ka täielikult päästevarustus, hoolimata asjaolust, et paat lekkis ning selles oli 15-20 sentimeetrit vett, teatas piirivalveamet.

Mees viskas aerutamise ajal paati lekkinud vett välja pooliku plastikpudeliga. Peipsil sõitmist põhjendas Georgi Varnja kordoni piirivalvuritele sellega, et püüdis oma paati järvel proovida. Meresõiduohutuse seaduse vastu eksimine tõi kalamehele aga kaasa 300 krooni suuruse rahatrahvi.

Varnja piirivalvekordoni ülema Jalmar Ernitsa sõnul on tegemist mõneti küll koomilisena tunduva looga, kuid kuni 5 kraadises Peipsi vees kaldale ujumine nõuab vägagi tugevat füüsilist ettevalmistust ja vastupidavust. Mees oleks võinud praegustes oludes paadi põhja minemise korral lihtsalt uppuda.

Peipsi piirivalverajooni ülema Illar Jõgi sõnade kohaselt peab kõikidel järvele minejatel enda ohutuse tagamiseks olema kaasas päästevarustus. Lisaks manitseb piirivalve järvele minejaid ennast registreerida lähimas piirivalve kordonis. “Vastasel juhul ei tea piirivalvurid järvel hädas viibijaid otsida ning inimesed on tunduvalt suuremas ohus kui muidu,” sõnas Jõgi.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised