Endel Siff ehitas Tallinna kesklinna staadioni

Ärimees Endel Siff taastas Snelli
staadioni, luues sinna spordiväljaku.

Staadioni hakkavad alates käesolevast õppeaastast kasutama viie Tallinna kesklinna kooli õpilased, teatas projektijuht Tõnis Bittman.

Ehitustööde käigus sai Snelli staadion tartaankattega jooksuraja ja kunstmuruga jalgpalliväljaku. Samuti rajati spordiväljaku juurde korvpalli-, võrkpalli- ja petankiplats ning taastati staadioni juurde kuuluv paviljon.

Staadioni omaniku Siffi sõnul ei ole Snelli staadioni taastamise näol tegemist äriprojektiga, mille pealt kasumit teenida. "Projekti eesmärk oli pakkida niigi tublidele ja edukatele kooliõpilastele senisest paremaid sportimistingimusi, et nad tulevikus veelgi tervemad ja sportlikumad saaksid olla. Tava kohaselt kannab staadioni hooldusega seotud kulud selle omanik, kuid kui linn soovib staadioni kasutamise veelgi paremaks korraldamiseks selle rendile võtta, siis mis saab mul selle vastu olla," rääkis Siff.

Snelli staadionit hakkavad alates käesolevast õppeaastast kasutama pikka aega korralike sportimisvõimalusteta olnud Prantsuse Lütseumi, Inglise Kolledži, Gustav Adolfi Gümnaasiumi, Westholmi Gümnaasiumi ning Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilased.

Snelli staadion ehitati esmakordselt 1952. aastal ning vahepealse perioodi jooksul polnud staadionit renoveeritud.

Endel Siffi firma Personal Power OÜ ostis Snelli staadioni 2006. aasta alguses.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised