Keskkonnaminister pani linna suurele parklaprojektile käe ette

Reformierakondlasest keskkonnaministri
vastuseis Kaarli puiestee äärse riigi maatüki andmisele keskpartei võimu all
olevale linnale jätab maa-aluse parkla ilmselt plaanitust kolm korda
väiksemaks.

Vastavalt ala detailplaneeringule pidi ühtne jalakäijate ala ning selle all olev maa-alune autoparkla ulatuma Vabaduse platsilt Kaarli puiestee äärsete tenniseväljakute alt kuni Toompea tänavani, kirjutas Postimees.

Keskerakondlik linnavõim plaanis autoparkla rajamiseks luua ühisfirma keskparteid rahastanud ärimehele Vjatšeslav Leedole ja kinnisvaraarendaja Arco Varale kuuluva Varamaad Kinnisvaraga, kes on Kaarli puiestee ääres olevate tenniseplatside omanik.

Kuna reformierakondlase Jaanus Tamkivi juhitud keskkonnaministeerium on vastu Kaarli puiestee ja Toompea tänava nurgal oleva 6000-ruutmeetrise krundi andmisele linnale, on abilinnapea Taavi Aasa sõnul tekkinud olukord, kus ühisfirma loomine ning autoparkla rajamiseks vajaliku hoonestusõiguse seadmine firma kasuks on seiskunud.

Aasa sõnul pole aga Arco Vara huvitatud nii väikese parkla rajamisest, mistõttu linn kavatseb tuleva aasta kevadel alustada vaid 120-kohalise parkla rajamist Vabaduse platsi alla ning selle maapealse osa kordategemist jalakäijate alaks.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised