Eestlased investeerivad üle veerand miljardi Aserbaidžaani kinnisvarasse

24 Eesti erainvestorit on võtnud ette
kolm kuni viis aastat kestva investeerimisprojekti 30 kilomeetri kaugusel Bakuu
kesklinnast, mille käigus investeeritakse üle veerand miljardi krooni.

GILD Bankers korraldas Seaside Residence Baku OÜ väärtpaberite emissiooni, millega kaasati investoritelt 16,5 miljonit eurot (258 miljonit krooni) kinnisvaraprojekti finantseerimiseks Aserbaidžaanis, Šuvalan-Mardakani piirkonnas.

GILD Bankersi partner ja ettevõtete rahanduse juht Lauri Isotamm ütles, et investorid on pööranud pilgu laiema Ida-Euroopa ülikiirelt arenevatele majandustele. “Aserbaidžaani üle 30% majanduskasv ning sealse kinnisvaraturu positiivsed väljavaated annavad põhjust loota head investeeringute tootlust,” ütles Isotamm.

GILD Bankersi partner Šarunas Skyrius selgitas projekti eesmärke: „Arendamiseks soetatakse 147 hektarit maatulundusmaad Bakuust 30 kilomeetri kaugusel Kaspia mere ääres. Maa-alale luuakse detailplaneering ning vajalik infrastruktuur, mis tõstab maade väärtust. Kolme kuni viie aasta pärast on plaanis investeering realiseerida. Projekt tekitas Balti investorites ja privaatpanganduse klientides suurt huvi, kokku tegi rahapaigutuse 24 investorit.

GILD Bankers on finantseerinud ka teisi kinnisvaraarendusprojekte Ida-Euroopas. Bulgaarias lõpule jõudnud investeeringud kahekordistusid paari aastaga.

GILD Bankers on Balti juhtiv sõltumatu investeerimispank, millel on kontorid Tallinnas, Riias, Vilniuses, Kiievis ja Sofias. GILD Bankersi grupp annab tööd ligi 70 inimesele.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Maxima otsib KINNISVARA PROJEKTIJUHTI

Maxima Eesti OÜ

05. märts 2018

Uudised