Facio Ehituses Prisma palk

Eelmisel aasta ehitusbuumi ajal, mil
ärimehed Andres Koger ja Toomas Annus mõistsid, et töötajate hoidmiseks peab
keskmine palk lähenema 30 000 kroonile, pidid Facio Ehituse töötajad leppima
mitu korda väiksemate numbritega.

Facio Ehituse keskmine brutopalk oli eelmisel aastal 10 500 krooni, mis oli 300 krooni kõrgem kui Prisma Peremarketil, kirjutas Äripäev.

"Firma maksab töötajatele kindlasti konkurentsivõimelist palka ja põhikaadri voolavus on väike," kinnitas Facio juhatuse esimees Toomas Tromp. Mees põhjendas teistest madalamat tasu töötajate arvutamise metoodikaga. Tema sõnul kajastuvad selles numbris kõik töötajad, ka need, kes on osalise tööajaga.

Siiski ei soovinud Tromp hiljem keskmiste palkade andmeid korrigeerida ja jäi majandusaasta aruandest tuletatud numbri juurde.

"Facio Ehituse AS ümbrikupalka ei maksa," kinnitas ettevõtte juht.

Ta kahtles Eesti Ehitusettevõtjate Liidu direktori Indrek Petersoni hinnangus, et ehitusel makstakse 30-40 protsenti ehitajate palgast ümbriku vahendusel. Samuti ütles Peterson septembris, et ehitustööline saab igal juhul keskmiselt kätte 16 000-17 000 krooni.

Palgaportaali palgaotsing.ee on töötajate endi sisestatud palgaandmete alusel ehituse lihttöölise keskmine netopalk 13 380 krooni, ent 75 protsenti saab vähem kui 12 500 krooni. Ehk üle kolme neljandiku lihttöölise ei saa keskmist palka.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised