Analüütik ootab Apple’i aktsiale järgneva 90 päeva jooksul tugevat tõusu

Investeerimispank Piper Jaffray lisas eile
Apple aktsia nn alfa-nimekirja, mis koosneb aktsiatest, millel on mingi
katalüsaatori või turutingimuste tõttu potentsiaali lühiajaliselt kiiresti
tõusta.

Macintosh arvutite, mp3-mängijate iPod tootja Apple’e uudiseid ja kuulujutte vahendavas portaalis AppleInsideris teatatakse, et investeerimispanga analüütik Gene Munster kirjutas klientidele saadetud sõnumis, et nemad ootavad järgneva 90 päeva jooksul aktsiale tõusu. „Aktsia hind peaks tõusma tänu kõigi aegade tugevaimate innovaatiliste muudatustega toodetele Apple'i jaoks traditsiooniliselt tugeval detsembrikvartalis, aga ka uute toodetele, millest antakse teada jaanuari algusel toimuval messil Macworld”

Eelmisel neljal aastal on Apple aktsia hind ajavahemikul 1. oktoober kuni 1. detsember kerkinud 42,5 protsenti. „Me usume, et sel aastal on põhjust oodata sarnast hinnaliikumist,” kirjutas analüütik. „Me usume, et uued puutetundliku ekraaniga iPod ja klassikaline iPod classic ning iPod nano on ettevõtte ajaloo tugevaim uuenduste sari jõulumüügi perioodil,” lisas Munster.

Teiseks teguriks, mis tõenäoliselt toetab aktsia hinda on analüütiku sõnul Macword, kus on igal aastal teatatud uuest tootest. Nn Macwordi faktor on kergitanud aktsia hinda keskmiselt 37 protsendi võrra kvartali jooksul.

Apple on vaid üks tervest reast nn alfa-nimekirja aktsiast, mida tuleb vaadata erinevalt standardsoovitusest, milleks on ostsoovitus 12 kuu hinnasihiga 250 dollarit. Eile langes Apple’i aktsia hind Nasdaqil 1,5 protsenti 163,95 dollarini.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised