Eesti kriðnaiitide juht riisus koguduse miljonid

Tänane ETV saade "Pealtnägija" avaldas, et
aastaid Eesti kriðnaiite juhtinud Janek Rozalka pani usuvendade ja -õdede tagant
pihta ligi kaks miljonit krooni.

Rozalka kadus rahaga üleöö. Temast maha jäänud kogudus pööras omavahel tülli. Ühed soovivad skandaali pigem summutada, teised on veendunud, et pettuse varjamine on patt.

Janek Rozalka liitus kriðnaiitidega 13aastaselt, misjärel sai ta vaimseks nimeks Janaka. 1997. aastal siirdus täisealiseks saanud Janaka Ameerikasse vaimsetele otsingutele, mille käigus varastas raha ja auto. Eestisse tagasi jõudis seikleja 1999. aastal.

Kriðnaiidid sättisid parasjagu Luise tänavale lagunud majja templit ning võtsid pahandust teinud venna enda sekka tagasi. 2000. aastal tõusis organiseerimistöös usinust üles näidanud Janaka, kes oli toona vaid 22aastane, koguduse juhiks ning hakkas välismaalt annetusi koguma.

Annetatud raha kavatseti kasutada templihoone ostuks. Kuna see ei õnnestunud, osteti templi läheduses kahetoaline korter, mille, nagu hiljem ilmnes, kirjutas Janek Rozalka kohe oma nimele. Sellele järgnes loomulikult tüli, millesse sekkus isegi politsei.

Kui politsei 2004. aastal uurimise lõpetas, lahkus Rozalka ootamatult Eestist. Peale seda avastasid koguduse liikmed, et ta oli aastate jooksul kanna taha pannud umbes 300 000 krooni. Rozalka isa tõstis koguduse oma poja nimele kirjutatud korterist ukse taha ning müüs selle maha.

Korteri uus omanik ütles "Pealtnägijale", et maksis selle eest 1,5 miljonit krooni ehk kolm korda rohkem kui kriðnaiidid. Sellest rahast ei näinud kogudus aga sentigi.

Rozalka elab praegu kuskil Lääne-Virginia kommuunis ja räägib oma rahaasjadest segast juttu.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

TALLINNA LINNAKANTSELEI otsib JUHTIVSPETSIALISTI

Tallinna Linnakantselei

17. oktoober 2018

Uudised