OPEC pani nafta hinna hüppama

Naftabarreli hind hüppas täna taas ülapoole
90 dollari taset pärast seda, kui Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioon
(OPEC) otsustas mitte suurendada tootmist.

Brenti segu jaanuarilepingute hind oli kella neljaks kerkinud Londoni rahvusvahelisel börsil 1,6 protsendi võrra 90,93 dollarini barrel.

„Meie positsioon on selline, et pakkumine ja nõudlus on tasakaalus ning naftahulga suurendamiseks pole vajadust,” kommenteeris naftakartelli otsust Iraani naftaminister Gholamhossein Nozari. Talle sekundeeris OPECi peasekretär Abdullah al-Badri, kelle sõnul ei ole nafta hinnal mitte mingisugust põhjust tõusta, sest musta kulla laovarud on piisavad. „Pole mingit põhjust, et hinnad läheksid üle 100 dollari taseme,” lausus ta.

Mõned naftakartelli liikmesriigid jagavad siiski tarbijariikide muret, et liigkõrge nafta hind mõjub globaalsele majanduskasvule pärssivalt ning lõpptulemusena ka nafta hinnale. Aga valdava osa ministrite seisukoha kohaselt ei suuda nad hinda kontrollida ning see on pigem turuspekulantide pärusmaa.

Järgmine kord kohtub OPEC 1. veebruaril, mil vaadatakse tootmispoliitika taas üle.

OPEC kehtestas tootmiskvoodid organisatsiooni uutele liikmetele Angoolale ja Ecuadorile. 12 liikmesriigi kogutoodang (ilma Iraagita) on 29,67 miljonit barrelit ööpäevas.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Maxima otsib KINNISVARA PROJEKTIJUHTI

Maxima Eesti OÜ

05. märts 2018

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Uudised