Politsei hoiatab miljonipärandust lubavate kirjade eest

Politsei hoiatab elektroonilisel teel
saadetavad kelmikirjade eest, mis ei ole tihtipeale enam anonüümsed, vaid on
adresseeritud nimeliselt konkreetsele inimesele.

Möödunud nädalal leidis üks saarlane oma elektroonilisest postkastist kirja, milles pöörduti tema poole nimeliselt ning teatati sama perekonnanime kandva kauge sugulase surmast, kirjutas Oma Saar. Väidetav advokaat lubab naisele päranduseks 10,5 miljonit dollarit.

Politsei palub kodanikel hoiduda posti või e-posti teel laekuvatest tehingutest ning kontaktidest tundmatute isikutega, kes pakuvad sääraseid võimalusi, teavitab Lääne politseiprefektuuri Kuressaare politseijaoskonna infojuht Kristi Mägi.

"Kui kirjad muutuvad liiga isiklikuks, palume kindlasti politsei poole pöörduda," ütleb Mägi, lisades, et igasugused näiliselt soodsad pakkumised ja võidud, millest antakse teada meilitsi, peaksid inimesi ettevaatlikuks tegema.

Kui kirjasaaja helistas kümnemiljonilist pärandust lubanud "advokaadile", vastas talle nigelat inglise keelt kõnelev meesterahvas, kes palus naisel saata talle e-mail täisnime ja aadressiga.

Seda teinud, sai saatja vastuseks ankeedi, milles küsiti mitmesuguseid isikuandmeid (nimi, aadress, töökohaandmed jne), ja paluti see täidetult edastada nimetatud panga e-maili aadressile. Seda naine enam ei teinud.


Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised