Arco Vara juhtimiskonflikt tekkis Arakate ja Tomingase vahel

Vendade Arakate üheaegne
tagasiastumine Arco Vara juhatuse ja nõukogu esimehe kohalt polnud
juhuslik, lahkumisega nõukogu esimehe kohalt avaldas Arti poolehoidu
Viljari juhtimisotsustele.

"Mina ei sekkunud tegevjuhtimisse, aga osa nõukogu liikmetest sekkus," ütles Arti Arakas aripaev.ee-le. Arti Arakas ei tahtnud nimesid öelda, kuid märkis, et tema vennal Viljar Arakal ei jäänud muud üle kui tagasi astuda, kuna ta oleks pidanud Arco Vara Grupi juhina vastutama ka Balkanil aetava aktiivse kinnisvaraäri eest.

"Kui temast (Viljar Arakast - toim.) minnakse mööda, aga ta peab kogu grupi eest vastutama, ei jää muud üle," selgitas Arti Arakas tagamaid. Ta lisas samas, et Viljar Araka selja taga nõukogu liikmed midagi ei teinud.

"Selja taga ei ole siin kunagi midagi tehtud," ütles Arakas ja rõhutas, et vastuolusid tekitanud Richard Tomingase otsused ei pruugi iseenesest veel halvad olla. Nii Arakad kui Tomingas pooldasid laienemist Balkanil, kuid Tomingas tahtis seda teha praegusest veelgi agressiivsemalt.

Arti Arakas lisas, et oleks nõukogu esimehe kohalt tagasi astunud ka siis, kui firmast lahkuda otsustanud võimekas tippjuht poleks olnud ta vend.

"Selle põhjuseks oli, et hindan väga Viljari tööd," selgitas Arti Arakas oma tagasiastumist. "Mina toetasin teda."

Arti Arakas rääkis, et kutsus Viljari omal ajal Arco Vara juhtima. "Viljar ehitas üles väga tugeva meeskonna ja viis Arco Vara börsile," tõi ta välja tema suuremaid saavutusi.

Aripaev.ee küsis, kas Arti Arakas kavatseb pärast juhtunut müüa oma aktsiaid. Arakas märkis, et ei saa seda keelu tõttu teha. Aktsaite müügi keeld kehtib Arti Arakasele 2008. aasta juunini.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

TALLINNA LINNAKANTSELEI otsib JUHTIVSPETSIALISTI

Tallinna Linnakantselei

17. oktoober 2018

Uudised