Noored mitte-eestlased võivad jääda aeglaseks mootoriks tööturul

Statistikaameti kogumiku „Sotsiaaltrendid
4“ esitlusel rääkis analüütik Siim Krusell, et noorte eestlaste ja
mitte-eestlaste tööturul valitseb ebavõrdsus.

„Tegelikult räägime tööturust ja ebavõrdsuse ilmingutest noorte hulgas vanuses 15-24,“ ütles Krusell. Praeguste uuringute andmed noorte eestlaste ja mitte-eestlaste kohta tööturul on peamiselt 2006. aastast. „Kümne aasta pärast on need inimesed peamised majanduse mootorid. Ei oska veel öelda, kas meil saab olema kaks eraldi töötavat mootorit – üks kiirem ja teine aeglasem,“ rääkis Krusell.

Rahvusvahelised uuringud on näidanud, et immigrantide kehvemad tööturunäitajad põlisrahvastikuga võrreldes on iseloomulikud enamikule arenenud riikidele. „Erinevatel põhjustel on erinevatel etnilistel gruppidel teistsugune ligipääs võimalustele,“ rääkis analüütik. „Immigrantide hulgas on suurem tööpuudus, neil ongi väiksemad töövõimalused,“ lisas Krusell.

Üheks põhjuseks on erinev sotsiaalsete võrgustike struktuur. „Eestlaste hulgas liiguvad töökohad sidemete, sõbra-sõbra kaudu. Eesti kogukond suhtleb rohkem,“ märkis spetsialist. „Kui võrrelda töötute eestlaste ja mitte-eestlaste näitajaid, siis on mitte-eestlaste oma suurem,“ ütles Krusell.

Krusell lisas veel, et ametialaselt Eesti noorte seas rohkem juhte ja tippspetsialiste ning mitte-eestlaste seas rohkem oskustööliseid.

„Ei saa öelda, et erinevused tööturuproportsioonis on tingitud diskrimineerimisest rahvuse põhjal,“ ütles Krusell. „Tööturu erinevuste põhjused on tõenäoliselt seotud sotsiaalse kapitaliga ja erinevate sotsiaalsete võrgustikega,“ lisas ta.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

TALLINNA LINNAKANTSELEI otsib JUHTIVSPETSIALISTI

Tallinna Linnakantselei

17. oktoober 2018

Uudised