Leedukate arvates on pistiseandmine efektiivne

Korruptsiooniuuringu järgi usuvad nii
Leedu eraisikud kui ettevõtted, et pistise andmine on efektiivne.

Leedu viie kõige enam korrumpeerunud sektori hulgas on esikohal meditsiin. Riigi kodanikest 62,7 protsenti ning 48,6 protsenti firmajuhtidest leiavad, et arstid ning tervishoiu töötajad on korrumpeerunud, vahendas BBN.

Teisel kohal on politsei, mida peavad korrumpeerunuks 55,2 protsenti elanikest ning 45,2 protsenti firmadest. Parlament on tabeli kolmandal kohal - 40,9 protsenti asukatest ja 38,9 protsenti firmadest peab seda äraostetavaks.

Kohtud hoiavad enda käes neljandat kohta. Nende rikutust näevad 39,1 protsenti Leedu kodanikest ning 37,9 protsenti ärijuhtidest. Linnavalitsused on viiendal positsioonil. 23,5 protsenti kodanikest ja 39,3 protsenti äriinimesi usuvad, et kohalikud omavalitsused võtavad pistist.

Uuringu järgi usuvad nii riigi kodanikud kui ka ärivaldkond, et pististe andmine on efektiivne. Nende arv, kes usuvad, et altkäemaks aitab probleeme lahendada on tõusnud 2005. aasta 74 protsendilt tänaseks 78 protsendile. 85 protsenti uuringus osalenud riigi kodanikest toetas seda arvamust, mis on tõusnud 2005. aasta 78 protsendilt.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised