Savisaar: linnarahvas võib 2008. aasta eelarvega rahul olla

Tallinna linnapea Edgar Savisaar kutsus
linnavolikogu 2008. aasta linnaeelarvet kehtestama.

"Usun, et Tallinna rahvas on rahul sellega kui sel aastal renoveeritud seitsmele koolile tuleb juurde veel üheksa kooli, mis saavad uue ja kaasaegsema näo," ütles Savisaar. "Usun, et Tallinna rahvas on rahul kui ehitatakse juurde 700 uut lasteaiakohta ja vähenevad lasteaiajärjekorrad. Usun, et Tallinna rahvas on rahul kui järgmisel aastal realiseeritakse lõplikult esimene elamuehitusprogramm ning munitsipaalelamutesse saavad uue korteri rohkem kui 800 inimest."

2011. aasta Euroopa kultuuripealinnale vääriliselt jätkub Savisaare sõnul kultuuriehituste laialdane renoveerimine, teavitas Tallinna linnavalitsus. "Aga mis kõige tähtsam, algab Linnateatri uue hoone ehitus. See oleks esimene uus teatrimaja Tallinnas viimase 100 aasta jooksul," rõhutas linnapea.

Savisaare sõnul on sotsiaalsete küsimuste lahendamisele aasta-aastalt rohkem tähelepanu pööratud. "Täname eakaid inimesi nende elutöö eest ja soovime neile vastupidavust inflatsiooni ning hinnatõusude turmtules," ütles Savisaar. "Toetus pensionäridele suureneb 700lt kroonilt 850le kroonile, neile kompenseeritakse ka maamaksu määra tõus."

"Julgustame ka noori inimesi ennast Tallinnaga siduma ja siin enesele kodu rajama. Uus elamuehitusprogramm, mida linnavolikogu jaoks ette valmistatakse, on määratud just noorte perekondade abistamiseks."

Teede ehitamisel pööratakse järgmisel aastal suurt rõhku kvartalisiseste teede remondile." Need ei ole anonüümsed magistraalteed, need on väikesed teed, mis viivad igaühe kodu juurde ja mida juba ammu pole uuendatud," rõhutas linnapea. "Investeeringud nendesse teedesse kasvavad järgmisel aastal seitse korda."

Järgmisel aastal alustame ka Vabaduse väljaku tõeliseks esindusväljakuks ümberehitamisega. Rajatakse esimene loomeinkubaator, käima läheb tööstuspargi teine järk. Rakendatakse uued toetuse liigid ettevõtjatele.

Kõige jõulisemad on meie sammud veevarustuse ja kanalisatsiooni väljaehitamise alal. Kolme aasta jooksul viiakse ellu ulatuslik programm kogumaksumusega 1,6 miljardit krooni. Kümme aastat tagasi oli kogu Tallinna linna eelarve samas mahus, mida me nüüd kulutame sellesse ühte, kuigi väga tähtsasse valdkonda. Tallinn investeerib ainuüksi veevarustuse ja kanalisatsiooni väljaehitamisse sama palju kui on Eesti suuruselt teise linna, Tartu linna järgmise aasta eelarve.

Tallinna linna 2008. aasta eelarve kolmandaks lugemiseks esitati 12 muudatusettepanekut, millest toetust leidis kas täielikult või osaliselt 7 muudatusettepanekut kogumahus 20,55 miljonit krooni.

Koos nimetatud ettepanekutega kujuneb linna 2008 aasta eelarve sissetulekute ja väljaminekute kogumahuks 7 717 632 800 krooni.


Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised