Savisaar annab kainestusmaja ehituseks 40 miljonit

Tallinna linnavalitsus kiitis tänasel
istungil heaks politseiameti ja Tallinna linna vahelise koostöölepingu projekti,
mille kohaselt ehitatakse Paldiski maanteele kainestusmaja. Hoone arvestuslik
eelarve on 40 miljonit krooni.

Ainuüksi projekteerimiseks on projektile tänavusest linnaeelarvest eraldatud 2,8 miljonit krooni.

Lepingu kohaselt ehitab linn Paldiski mnt 62 hoone, mis sobib kasutamiseks politsei arestimaja 50kohalise kainestuskambrina. Kainestuskambris korraldatakse kainenemisele toodud isikutele vajalik meditsiiniline abi ja ööpäevaringne järelevalve, teatas linna pressiteenistus.

Linna pressiesindaja Toomas Pirni sõnul teeb uue ehitise jaoks oma krundil Meremeeste ja Merimetsa haigla juures ruumi Lääne-Tallinna Keskhaigla.

Politseiamet tagab arestimaja kainestuskambri tööks vajaliku personali ja tehnilised vahendid, Tallinna linn kannab hoone ekspluatatsiooniga seotud kulud ning sõlmib lepingud tervishoiuteenuse osutamiseks raviasutusega.

Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on vajadus politsei ja meedikute koostöös toimiva kainestusmaja järele Tallinnas väga suur. “10 kohta on ette nähtud meditsiiniliste näidustustega patsientidele, kuid vajadusel on meditsiiniline abi tagatud kõigile klientidele,” ütles Martinson. “Esmajoones on tegu siiski politsei struktuuriüksusega.”

Praegusel hetkel on alustatud projekti detailplaneeringuga, mis algatati möödunud aasta lõpul, tänavusest linnaeelarvest on projekteerimiseks eraldatud 2,8 miljonit krooni.

"Detailplaneering peaks valmima millalgi selle aasta lõpus ja ehituseks võiks minna kevadel 2009," ütles Toomas Pirn. Tema sõnul ei ole veel selge, kes kainestusmaja ehitada võiks, ega ka see, kui palju kogu hoone lõpuks maksma võiks minna. Samuti ei ole veel kindel, kas uue asutuse loomiseks korraldatakse riigihange või mitte. "Ilmselt siiski hange korraldatakse," märkis Pirn.

Ehituse esialgseks valmimisajaks planeeritakse 2009. aasta lõppu.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised