Laanet: ettevõtjad ei pea kartma oma laste pärast

Endine siseminister ja keskerakondlane
Kalle Laanet leiab, et ettevõtjad ja avaliku elu tegelased ei pea hakkama kartma
oma laste pärast.

Harju maakohtu korralduse alusel vahistati 5. jaanuaril kaks noormeest, kes plaanisid röövida kasiinokuningas Armin Karu tütre.

Laanet tunnistas, et selliseid riske on ühiskonnas raske maandada. „Arenenud riikide kuritegeliku maailma mõttelaad võetakse üle. Erinevate taevakanalite kaudu on ju võimalik vaadata filme inimröövidest, eks sealt saadakse erinevaid ideid,” vihjas Laanet sellele, et sellise kuriteo idee on pigem tulnud väljaspool Eestit.

Laaneti sõnul on Eesti politsei suutnud teha head tööd ja ennetada halvimat. „Ei peaks kartma!” vastas Laanet küsimusele, kas Eesti ettevõtjad ja avaliku elu tegelased peaksid kartma oma laste pärast.

Kolme lapse isa Laanet ütles, et enda lapsi on ta erinevatest riskidest teavitanud. Samas möönis ta, et inimröövi ennetamise puhul ei piisa vaid teavitamisest.

Mullu detsembris jõudis keskkriminaalpolitseini info, et seni teadmata isik plaanib rasket isikuvastast kuritegu Olympic Casino omaniku pere liikme vastu, teatas riigiprokuratuur.

21aastased Ardo ja Viljar plaanisid varastada ärimehe tütre ning hiljem pakkuda perekonnale võimalust tütar ligi 240 miljoni krooni eest nn välja osta. Noormeestel ei ole eelnevalt korrakaitsjatega tegemist teha tulnud.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised