Google'i mobiilid jõuavad turule veel tänavu

Esimesed Google'i initsiatiivil arendatava
mobiilitarkvaraga telefonid peaksid jõudma müügile veel sel aastal.

Interneti otsimootorina tuntud Google plaanib siseneda jõuliselt mobiiltelefonide tarkvara turule, tutvustades oma loodud operatsioonisüsteemi Android.

Sel nädalal Barcelonas peetaval maailma tähtsaimal mobiilinäitusel on väljas esimesed Androidi kasutavate telefonide prototüübid – neid esitles üle kümne tootja. Androidil põhinevad mobiilid jõuavad müügile tänavu teisel poolaastal.

Google tutvustas oma Linuxil põhinevat avatud lähtekoodiga Androidi esmakordselt mullu novembris. Selle loomiseks kaasati mitmed IT-maailma suurtegijad nagu Intel, T-Mobile ja Nvidia. Telefonitootjatest on Androidi arendamiseks loodud konsortsiumi OHA liikmed Motorola, Samsung, LG ja HTC.

Operatsioonisüsteeme mobiiltelefonidele pakuvad teiste seas ka Symbian ja Microsoft. Sony Ericsson tõi Barcelonas välja oma esimese Windows Mobile’i kasutava mobiili, seni on nad olnud Symbiani leeris.

Lisaks teatas grupp komponentide ja telefonide tootjaid Barcelonas Linuxil põhineva operatsioonisüsteemi Limo arendamisest. Järgmisel nädalal peaks selle konsortsiumiga liituma veelgi mobiilifirmasid.

Maailma suurima mobiilifirma Vodafone juht Arun Sarin ütles eile Barcelonas esinedes, et mobiiltelefonide operatsioonisüsteeme on liiga palju. Praeguse 30-40 asemel võiks neid tema sõnul olla neli-viis.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Bonava otsib ARENDUSE PROJEKTIJUHTI

Bonava Eesti OÜ

28. veebruar 2018

Maxima otsib KINNISVARA PROJEKTIJUHTI

Maxima Eesti OÜ

05. märts 2018

Uudised