Logifailidega on probleeme vaid osadel sidefirmadel

Riigikogu erikomisjoni liige Karel Rüütli
tunnistas täna aripaev.ee-le, et paksu pahandust toonud logifailidega on
probleeme vaid osadel sideoperaatoritel.

"Probleeme on teatud operaatoritel, mitte kõigil," ütles Rüütli. Samas ei soovinud ta probleemsete firmade arvu täpsustada. "Seda ütleb komisjoni esimees (Jaanus Rahumägi - toim.), kui ta seda vajalikuks peab," lisas Rüütli.

"Arvan, et kõigil operaatoreil on logifailide kontrolliks vajalik riist- ja tarkvara olemas," hajutas Rüütli aripaev.ee kahtlust, kas seadusega jälitustegevuseks sunnitud sideoperaatorid kontrolli üldse investeerinud on. "Kui aga logifaile näha tahtsime, öeldi lihtsalt, et me ei tea, on krüpteeritud, ei pääse ligi ja osad logifailid on ära kadunud," täpsustas poliitik.

"No sellist asja ei saa olla, et keegi lihtsalt ei taha neid andmeid avaldada. Pean tunnistama, et mind olukord üllatas. Tänasel hetkel võin öelda, et kontrolli ei ole lihtsalt," lisas Rüütli.

Seadus käsib riigikogu erikomisjoni logifailide juurde lasta, aga ka seda, et sideoperaatoritel peab olema vastav riist- ja tarkvara. Riik on jälitustegevuse võimaldamiseks ja kontrolliks andnud sidefirmadele ligikaudu 25 miljonit ning annab veel 15 miljonit krooni.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised