Kohus kuulutas purjespordikeskuse kinnistumüügi tühiseks

Ringkonnakohus avaldas täna otsuse, millega
tühistas Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse nõukogu heakskiidu hotellialuse
maa müügiks.

Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse nõukogu otsustas hotelli aluse maa ning seda ümbritseva teenindusmaa müüa 15. novembril 2005. Müügihinnaks oli 333 350 000 krooni.

Oma hagis ASi Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse vastu nõudsid 50% aktsiate omanik Regati Valduse OÜ ja Eesti rikaste edetabelisse kuuluv ärimees Urmas Uustal firma nõukogu otsuse tühisuse tuvastamist või kehtetuks tunnistamist ning Tallinnas Regati pst 1,3 ja 5 asuva kinnistu käsutamise keelamist.

2006. aasta oktoobris jättis Harju maakohus hagi rahuldamata. Tallinna ringkonnakohus rahuldas täna Regati Valduse OÜ ja Urmas Uustali apellatsioonikaebuse Harju maakohtu otsusele.

Kohtuotsusest selgub, et hageja hinnangul jäi müügihind kinnistu tegelikule turuväärtusele alla. Urmas Uustal ise tüli majja toonud nõukogu koosolekul ei osalenud, kuna väidetavalt ei saanud ta kutset kätte. Lisaks kutsus koosoleku kokku purjespordikeskuse töötaja, kes ei omanud selleks õigust. Formaalselt oleks koosoleku pidanud kokku kutsuma nõukogu esimees.

Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse andmetel oli Urmas Uustal nõukogu koosoleku toimumise ajast teadlik ning rikkus tähtsat koosolekut ignoreerides nõukogu liikme hoolsuskohustust. Samas, otsustamiseks oli kvoorum koos ka ilma Uustalita ning firma esindaja kinnitas kohtule, et maatehing vastas nii turuhinnale kui ka kostja huvidele.

Ringkonnakohtu otsuse saab riigikohtusse edasi kaevata 30 päeva jooksul.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Riigi Kinnisvara otsib MÜÜGIJUHTI

Riigi Kinnisvara AS

28. jaanuar 2018

Uudised