USA tervisekindlustaja sai kohtult majandustulemusi mõjutava matsu

Kindlustusfirma Health Net pidi märgatavalt
langetama oma kasuminumbreid, kui vahekohus mõistis temalt vähihaige patsiendi
poliisi otsitud põhjusel katkestamise eest 9,4 mln dollarit (96 mln Eesti
krooni) kahjutasu.

Rinnavähki põdev juuksuritöökoja omanik Patsy Bates jäi ootamatult ravikindlustuseta kemoteraapia ajal, põhjuseks kindlustaja väitel lepingu sõlmimisel mainimata jäänud ilmne südameviga, kirjutas Los Angeles Times. Ravi katkes mitmeks kuuks ning Bates oli enda sõnul oma elu pärast hirmul. Health Net Inc.` oli ta oma kindlustusmaakleri soovitusel senise kindlustaja asemele valinud mõned kuud enne vähi ilmnemist 2003.a. Põhjus oli odavam kuumakse.
Kahjutasuotsuse langetas eelmisel reedel arbitraazhikohtunik ning erinevalt vandemeeste kohtu poolt välja mõistetud summadest ei peaks see enam olema edasikaevatav.

Kindlustusfirma langetas seetõttu 2007.a. IV kvartali netokasumi numbrit 123,4 miljonilt dollarilt (1,3 miljardilt Eesti kroonilt) 116,9 miljonile (1,2 miljardile Eesti kroonile) ehk 1,04 dollarit (10,7 Eesti krooni) aktsia kohta.

Kohtunik Sam Cianchetti nimetas kindlustusfirma käitumist laiduväärseks. 8,4 miljonit (86 miljonit Eesti krooni) ehk valdav osa väljamõistetust oli karistava iseloomuga, et ettevõttele õppetund anda.

"Health Net`ile läksid korda eelkõige enda rahalised huvid ning vähe, kui üldse, kindlustatu huvid," märkis Cinchetti. Health Net kinnitas kohtus, et poleks kliendiga üldse lepingut sõlminudki, kui oleks tema tervislikust seisukorrast piisavalt teadlik olnud. Kõnealuse formulari oli täitnud kindlustusmaakler. Kohtunik juhtis tähelepanu, et kindlustaja oleks pidanud lähtuma mitte ainult paberist, vaid kontakteeruma ka kliendi arstiga, kelle andmed olid sessamas dokumendis kirjas. Kohtuniku pahameele teenis ka ettevõtte nüüdseks lõpetatud praktika maksta oma töötajaile boonust tühistatud poliiside arvu ja ära hoitud ravikulude summa pealt.

Kuigi ilmselt on juhtum lõpetatud, lubasid kindlustaja advokaadid veel hinnata oma võimalusi seoses mittenõustumisega mõne seaduse tõlgendamise viisiga.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised