ERGO: eraravikindlustus on Eestis lisaväärtus

ERGO juhatuse liige Marek Zacek ütles, et
Eestis pakub eraravikindlustus lisaväärtust riiklikule ravikindlustussüsteemile,
Lätis ja Leedus on aga potentsiaal suurem.

„Eestis on riiklik ravikindlustussüsteem, seega saab eraravikindlustus pakkuda lisaväärtust neile, kes hindavad kiirust ja kõrgemat kvaliteeti,“ ütles Zacek.

Zacek rääkis, et eraravikindlustuse arenguvõimaluseks on lisa- (hambaravi, ravimid, abivahendid jt) ja täiendava (ravi paremas palatis, kiirem juurdepääs, erakliinikud jt) teenuse pakkumine haigekassas kindlustatud inimestele. ERGO on Eestis ainuke eraravikindlustuse pakkuja, hetkel on meil kehtivaid lepinguid ca 600.

„Lätis ja Leedus on potentsiaal suurem, kuna riiklik süsteem ei ole nii efektiivne (st hüvitiste määr väike, järjekorrad pikad, paljud teenused pole riikliku hüvitisega kaetud) kui Eestis,“ märkis ta ning lisas, et samuti soosib sealne maksukeskkond tööandjate poolt sõlmitavat ravikindlustust, mis on oluliseks osaks tööandja soodustusest töötajale.

Zacek ütles, et Lätis on ERGO suuruselt teine eraravikindlustuse pakkuja. Leedu turul on neli tegijat, nende seas teisel positsioonil ERGO. „Kokkuvõtvalt eraravikindlustuse potentsiaalse kliendina näeme kõiki keskmise ja keskmisest kõrgema sissetulekuga inimesi Balti riikides,“ märkis ta.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised