Toomik: Kumu lisatööd tulenesid tellija soovidest

Merko Ehituse juhatuse esimees Tõnu Toomik
selgitab, kust tulid Kumu ehitusel lisaraha eest tehtud lisatööd kommentaariks
seisukohavõtule tänases Äripäevas.

Toomiku sõnul võitis Merko Ehitus Kumu peatöövõtu vähempakkumise, konkureerides nelja ehitusettevõttega. Kõik pakkumised olid sarnases suurusjärgus – 440–475 miljonit krooni. Kokku tuli ligi poolteise aasta jooksul tõepoolest teha lisatöid ning ka projekti muutmisest tingitud töid, mille maksumus Merko Ehituse jaoks oli 43 miljonit krooni ehk siis suurusjärgus 10% pakkumise maksumusest, tõdes Toomik.

"On absoluutselt alusetu arvata, et teised ehitusettevõtted oleks tellija soovitud muudatus- ja lisatööde teostamisest keeldunud. Seega tuleks antud objekti puhul võrreldava alusbaasi saamiseks igale esitatud pakkumisele lisada suurusjärgus 10%," märkis Toomik.

"Lätis on jäänud konkursile sisuliselt üks pakkuja, kahe mütsiga – üks on peatöövõtjate ühispakkumine, teine on sama pakkuja tõenäoliste alltöövõtjate ühispakkumine. Igasugused võrdlused Kumu hankega on kohatud, välja arvatud ehk see, et mõlemas hankes tõepoolest pakkus ja pakuks ka edaspidi Merko Ehitus soodsaimat hinda," selgitas Toomik.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised