Ehitusturgu kokkukukkumine veel ei ähvarda

Eesti Ehitusettevõtjate Liidu tegevdirektor
Indrek Peterson ütles aripaev.ee-le, et ehitusturul mingit paanikat veel pole,
pigem on tegu kerge maandumisega.

Peterson ütles, et peamiselt on vähenenud elukondliku kinnisvara ehitamine, ehituslube on välja antud ligi 30 protsenti vähem, mis annab turul ka tunda. Samas on mitte-eluruume rohkem ehitama hakatud, kasv on koguni 11 protsenti.

Peterson näeb eelkõige ehitusturu päästjana riigihankeid, eelkõige Euroopa Liidu struktuurfondidest tulevat raha, mis läheb infrastruktuuride rajamisse. "Riigi ülesanne ongi raskel ajal ehitussektorit toetada," märkis ta.

Ehitushinnad on nii eelmisel sügisel kui ka tänavu kevadel veidi langenud, ent nüüd loodab Peterson olukorra stabiliseerumist. Seetõttu Peterson koondamisi ette ei näe. Samas on tööjõudu hoopis lihtsam leida.

Peterson möönis, et võrreldes eelmise aasta algusega, kui turul valitses eufooriline meeleolu, ollakse rahulikumaks jäädud. Ta märkis, et eelmisel aastal oli ehitussektoris hõivatud 81 000 inimest. "See on liig mis liig!" ütles ta.

Kuna mitmed väiksemad arendajad on makseraskustes ning esimesed pankrotid on käes, siis on ehitusettevõtjaile probleemiks, et arendajad jäävad võlgu. "See tendents on suurenenud," kinnitas Peterson.

Hiljutise tulumaksuseaduse muudatuse mõju Peterson ehitussektorile oluliseks ei pea. "Pigem mõjutab see kaubandust."

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised