Tehnikaülikool saab 157 miljoni kroonise raamatukogu

Kolmapäeval, 2. aprillil kell 13.00 toimub
Mustamäel Tallinna Tehnikaülikooli ülikoolilinnakus uue raamatukoguhoone
nurgakivi asetamise tseremoonia.

157 miljonit krooni maksev hoone valmib 2009. aasta suveks. Uude raamatukokku on planeeritud 11 000 ruutmeetrit kasulikku pinda. Pidulikul tseremoonial osalevad teiste seas TTÜ rektor Peep Sürje, haldusdirektor Margus Leivo, raamatukogu direktor Jüri Järs, samuti ehitajate ja projekteerijate esindajad jt, teatas ülikool.

Viiekorruselise hoone ehitajateks on ehitusfirma AS Oma Ehitaja ja AS Talter. Hoone valmimiseks kuulutati välja 2006. aastal arhitektuurikonkurss, mille võitsid noored mainekad arhitektid arhitektuuribüroost Agabus, Endjärv ja Truverk Arhitektid OÜ.

Tehnikaülikooli teadusprorektor Rein Vaikmäe sõnul peaks valmivast teadusraamatukogust kujunema Eesti tehnikahariduse ja tehnikateaduse infokeskus. Senine raamatukogu on plaanis peale põhjalikku renoveerimist anda üliõpilaste käsutusse.

TTÜ haldusdirektor Margus Leivo: „Raamatukoguhoone ehitus on jätk TTÜ võimsasse laiendustegevusse Mustamäe campuses. Selle aasta jaanuaris said nurgakivi kaks 258 miljonit krooni maksvat ühiselamut, kus leiavad endale õpiajaks kodu ligi 700 tudengit. „Teistest suurtest töödest on käesoleval hetkel käsil majandus- ja humanitaarteaduskonna hoone ehitus. Õppehoone valmib 2009. aasta mais, ehitusmaksumuseks on 208 miljonit krooni ja brutopinda 11 471 ruutmeetrit.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised