Arco Vara ostis 55% väikeehitajast

Arco Vara sõlmis lepingu 55% osade
omandamiseks osaühingus Tempera Ehitus.

Osapooled tehingu maksumust ei avalikusta. Osade eest tasumine toimub järgmise kolme majandusaasta jooksul ja sõltub Tempera Ehituse majandustulemustest, teatas Arco Vara börsile.

Arco Vara ehitusdivisjoni juhi Ahto Altjõe sõnul peamine eesmärk osaluse omandamisel on Ehitusdivisjoni arengustrateegia elluviimine koduturul. Arco Vara kinnitab, et tehing ei ole käsitletav tehinguna seotud isikuga ja majanduslikult piisavalt suurena Tallinna Börsi reglemendis esitatud nõuete tähenduses ja Arco Vara juhatuse ja nõukogu liikmed ei ole tehingust ka muul viisil isiklikult huvitatud.

Tempera Ehitus on tegutsenud ehitusettevõttena kolm aastat. 2007. aastal oli ettevõtte müügitulu 40,8 mln krooni (2006. aastal 45,3 miljonit krooni), puhaskasum 0,8 mln krooni (2006. aastal 2,3 miljonit krooni) ja bilansimaht 9,5 mln krooni (2006. aastal 18,9 miljonit krooni). Kogu müük toimus Eestis. Suuremad ehitusobjektid 2007. aastal olid Baltika tootmishoone, Krimelte tootmishoone, tootmishooned Kavastus ja Aardlas ning Scania Eesti juurdeehitus.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised