Merks jäi Lätis pika ninaga

Läti rahvusraamatukogu töid valiti
tegema riiklik ehitusettevõtete assotsiatsioon, kuhu kuuluvad ehitusettevõtted
A/S RBS Skals, SIA Skonto Buve ja SIA Re Re.

Läti valitsus otsustas täna, et rahvusraamatukogu projekti hakkab ehitama riiklik ehitusettevõtete assotsiatsioon. Algselt pakkusid ühinenud ettevõtted rahvusraamatukogu ehitamiseks 139 miljonit latti, kuid nüüd alandasid oma esialgset pakkumist 18% võrra. Lõplik pakkumine oli 114,6 latti, mille valitsus ka aksepteeris.

Varem osales ka Merko Ehituse tütarfirma Merks rahvusraamatukogu ehituse hankes, pakkudes projekti ehitamiseks kõige väiksemat hinda, 87 miljonit latti. Juba toona oli rahvusraamatukogu hanke korraldaja Kolme Venna agentuuri juht Zigurds Magone seisukohal, et Merko Ehitus koos Merksiga võivad nimetada mis iganes hinna, kuid nad ei vasta korruptsioonivastasele standardile ning seega ei saa konkursil osaleda.

Tema sõnul on Merko Ehitus soovinud, et rahvusraamatukogu hankel tehtaks erand ja ettevõte lubataks osalema. ”Seda nõudes ja kriminaalasja alustamisele viidates tunnistavad AS Merko Ehitus ja SIA Merks põhimõtteliselt, et nad ei vasta korruptsioonivastasele standarditele,” rääkis Magone aripaev.ee-le märtsi keskel.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

TALLINNA LINNAKANTSELEI otsib JUHTIVSPETSIALISTI

Tallinna Linnakantselei

17. oktoober 2018

Uudised