Õige aeg investeerida suurde rahasse

Majanduse jahenemise aeg on soodne
ülevõtmiseks ja väljaostudeks, sest praegu on märksa odavam laieneda ja lihtsam
osta üles konkurente kui kõrgajal.

Võib tunduda, et värvikate ideede ja huvitavate katsetamiste aeg on möödas ning Eestis ega teistes Baltimaades justkui polegi enam mõtet ettevõtlusega tegeleda. Aktsiaturud ja kinnisvarahinnad on languses, mustematel päevadel tundub, et klientide raha on otsa lõppenud ning pankadest enam laenu ei saa, kirjutas BaltCapi partner Martin Kõdar ajakirjas Investor ettevõtja.

See oleks pealiskaudne ja ennatlik järeldus. Vastupidi, kujunenud olukord võib kaasa tuua nii mõnegi positiivse arengu. Näiteks majanduse jahenemise süvenedes võib tööjõudu üle jääda ja tööjõud odavneda, ka tipp-spetsialistide hulgas.

Õige aeg on teha ambitsioonikaid tulevikuplaane, sest praegu on märksa odavam laieneda ja lihtsam osta üles konkurente kui kõrgajal. Hea positsioon on ka spetsialistidel ja juhtidel, kellel on oma valdkonnas suured kogemused ja kes on mõlgutanud mõtteid firma omanikelt välja osta.

Aeg on ettevõtlusse naasta või uude valdkonda astuda ka neil ettevõtjail, kellel on möödunud aastatega kogunenud korralik teadmiste, kogemuste ja kapitali pagas, kuid on vaja lisaressurssi, et see samm reaalselt astuda.

Võimalusi kiireks ja läbimõeldud arenguks pakub neil juhtudel professionaalse erakapitali erakapitali kaasamine.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised