Pangad pidurdavad Läti kinnisvaraturgu

Kuuldused, et pangad paiskavad Läti
kinnisvaraturul odavmüüki sundvõõrandatud korterid, ei
mõju kinnisvaraturule teps mitte virgutavalt.

Kinnisvaraekspertide hinnangu pidurdavad kuuldused sellest, et pangad võivad turule paisata hunniku odavate hindadega sundvõõrandatud kortereid, Läti kinnisvaraturgu veelgi, vahendas BizNews.lv.

Praegu valitseb Läti kinnisvaraturul äraootav seisukoht. Potentsiaalsed ostjad ootavad kinnisvarahindade langemist. Spetsialistide sõnul ei pruugi soodsat kinnisvara noolivad ostjad seda aega ära oodata. „Need, kes omal ajal ostsid kaks korterit, lootes, et ühe müügiga teenitakse arvestatavat kasumit, on nüüdseks täbaras situatsioonis,“ rääkis ekspert, lisades, et müügisoovi korral läheks kinnisvara kaubaks juhul, kui seda pakutakse alla turuväärtuse.

„Kõige hullem, mida praegu teha saab, on võtta uut laenu, et olemasolevat tagasi maksta. Kui krediidiregister oleks kättesaadav mitte ainult pankadele, vaid kõikidele laenu pakkuvatele ettevõtetele, oleks eespool mainitud situatsioon välditav. Praegu saab finantsasutus teada kliendi plaanidest tasuda näiteks eluasemelaenu tarbimislaenuga juhul, kui laenusoovija seda ise ütleb,“ rääkis GE Money juhatuse liige Viktor Toropov.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised