Regionaalminister jagab linnadele ligi 900 miljonit euroraha

Regionaalminister Siim Kiisleri määrusega
saavad viis Eesti suuremat linnapiirkonda võimaluse taotleda Euroopa
Regionaalarengu Fondist toetust kokku 886 miljonit krooni.

Toetust saavad aastatel 2007-2013 taotleda Tallinn koos ümbritsevate kohalike omavalitsustega, Kohtla-Järve ja Jõhvi vald, Tartu, Pärnu ning Narva.

Kiisleri sõnul on ligi 900 miljonit krooni väga oluline panus linnapiirkondade arengusse. „Olukorras, kus riigi investeerimisvõime on raskete majandusolude tõttu oluliselt vähenenud, võimaldab eurovahendite kasutamine jätkata hädavajalikke uuendusi elukeskkonna parandamisel ja linnade konkurentsivõime tõstmisel. Tegemist on suurte summadega, mille läbimõeldud kasutamisega võime oluliselt parandada linlaste elukvaliteeti,“ ütles regionaalminister.

Minister märkis, et aastatel 2007-2013 on Eestil kohaliku ja regionaalse arengu toetamiseks kasutada kokku üle kuue miljardi krooni Euroopa Liidu struktuuritoetust. „Meile eraldatavad vahendid on märkimisväärsed, mistõttu peame ise olema aktiivsed, et seda raha targalt ja efektiivselt kasutada,“ ütles Kiisler.

Kiisleri sõnul on tänu rahvastiku ja majandustegevuse koondumisele suurematesse linnapiirkondadesse ka Eestis ilmnenud rida linnaspetsiifilisi probleeme. “Nii nagu teistele Euroopa riikidele teevad meilegi muret näiteks liiklusummikud ja rohealade nappus. Kuna nende lahendamine nõuab eraldi tähelepanu, suunatakse kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides osa struktuuriabist lisaks maa- ka linnapiirkondade arendamisse,“ selgitas minister.

Linnaliste piirkondade meetme toetusraha on mõeldud säästva linnatranspordisüsteemi, sotsiaal- ja lastehoiuobjektide, avaliku linnaruumi arendamiseks ning avalikuks kasutuseks mõeldud alade planeeringute koostamiseks. Projektide omafinantseeringu määr on 15 protsenti.

Toetust jagatakse investeeringute kava alusel, mille kinnitab valitsus. Kava eelnõu koostamiseks tuleb kohalikel omavalitsustel esitada siseministeeriumi regionaalpoliitika büroole ettepanekud projektide kohta, mida soovitakse kavasse lisada. Ettepanekuid saavad esitada ka sihtasutused, mille asutajaks on vald või linn ja mittetulundusühingud, milles vald või linn osaleb liikmena.

Määrus jõustub kolmandal päeval pärast Riigi Teatajas ilmumist, seejärel teatatakse ettepanekute esitamise tähtajast.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised