Aaviksoo Rumeenia kinnistute väärtus on kasvanud 190 miljonini

Peep Aaviksoole kuuluva
investeerimisettevõtte IPC Investment Groupi Romanian Land Portfolio
maaprotfelli turuväärtus on käesoleva aasta viie kuuga kasvatanud 27% võrra.

Investeerimisettevõte IPC Investment Groupi poolt poolteist aastat tagasi alustatud IPC Romanian Land Portfolio Emissioon investeerimisprogrammi raames on soetatud 14 kinnistut Rumeenia väiksemates linnades ja turismipiirkondades, kokku ligi 8 miljoni euro ehk 125 miljoni krooni väärtuses.

Rahvusvahelise atesteeritud kinnisvarahindaja tehtud hinnangu alusel oli maaportfelli turuväärtuseks aastavahetusel 9,6 miljonit eurot (150 miljonit krooni) ning käesoleva aasta mai seisuga on kinnistute väärtus võrreldavate turutehingute alusel kasvanud 12,2 miljoni euroni ehk 190 miljoni kroonini. Investeerimisprogrammi sisemine tulumäär investorile küündib 24%ni aastas.

IPC juhatuse liikme Siret Soomi sõnul on IPC Romanian Land Portfolio strateegia osutunud edukaks.
„Tegime möödunud aastal teadliku valiku keskenduda oma kinnisvarainvesteeringutes Bukarestist väljapoole ning väärtuspõhine investeerimine on olnud igati õigustatud.“ ütles Soom. Juhatuse liikme sõnul on suurem tõus Bukaresti maaturul tänaseks möödas, kuid teistes Rumeenia piirkondades on kasvupotentsiaal veel jätkuvalt suur.

„Suurenev välisinvesteeringute maht, rahuldamata nõudlus kvaliteetse kinnisvara järele ning majapidamiste madal laenukoormus on tegurid, mis Rumeenia kinnisvaraturgu edasi viivad hoolimata kinnisvaraturgude madalseisust mujal Euroopas,” rääkis Soom.


Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised