Pätid võtsid varastatud ID-kaardiga kiirlaene

Teie ID-kaart pannakse koos rahakoti ja muu
kraamiga pihta, te helistate kaardikeskusesse, sulete kaardid ja loodate, et
midagi hullemat enam juhtuda ei saa. Aga saab küll.

26. aprilli õhtul varastati Tartu tudengilt Kaarinilt (20) Supilinna päevade ajal käekoti ning sellega koos ka Kaarini telefon ja rahakott, milles ID-kaart, juhiluba, pangakaart ja kolmsada krooni sularaha, kirjutas Tartu Postimees.

Olles varguse avastanud, helistas neiu kohe Tele2-te, Hansapanka ja ID-kaardikeskusesse, et oma telefon ja pangakonto ning dokumendid sulgeda ja järgmise päeva hommikul läks Kaarin politseisse ja esitas varguse kohta avalduse.

Neiu sõnul ei öelnud ID-kaardikeskuse teenindaja, et telefoni teel suletakse ainult kaardi sertifikaadid, kuid kaardi kehtetuks tunnistamiseks tuleb isiklikult kodakondsus- ja migratsiooniametisse pöörduda ja kuu aega hiljem saabus Kaarini Tallinna korterisse arve kiirlaenufirmalt Risicum Capital OÜ summas tuhat kakssada krooni. Kui Kaarin firmasse helistas, selgus, et tema nimel on Sampo Pangas konto, millele on Risicum Capitalist 29. aprillil tuhat krooni laenu võetud.

Uurimine selgitas, et kurjategijad olid varastatud dokumendiga Sampo panga kontoris ohvri nimele arve avanud ning seejärel Risicum Capital OÜst, SMS-laenu O-st, Creditmarket OÜst ja Balti Investeeringute Grupi pangast ohvri nimele laenu võtnud kogusummas kaheksa tuhat krooni.

Olles varastatud ID-kaardiga pangakonto avanud, pääsesid kurjategijad netipanga kaudu X-tee kodanikuportaali, mis sisaldab konto omaniku rahvastikuregistri andmeid. Sealt said vargad Kaarini passinumbri ja koduse aadressi, mille hiljem laenuavaldustel esitasid.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised