Aas tahab võidusamba teist ehitusluba väljastada järgmisel nädalal

Tallinna abilinnapea Taavi Aas leiab, et
Vabadussõja võidusamba teise etapi ehitusloa väljastamine võiks toimuda
järgmisel nädalal, sest parandada on jäänud vaid mõned üksikud puudused.

“Täpsustamist vajavad veel mõned inimeste ohutusega seotud küsimused ja valguslahendustega seotu ning linn on valmis andma teise etapi ehitusluba. Võidusamba valgustus on ülimalt oluline kogu kompleksi jaoks, sest valdav osa aastast on meil pimedat aega ja ka, siis peab sammas välja nägema väärikas," ütles Aas.

Aasa sõnul on meie praktika näidanud, et taolised puudused kõrvaldatakse ühe nädala jooksul. Aas nendib, et linnaplaneerijate koostöö projekteerijatega on olnud asjalik ja enamik esialgu üles kerkinud probleemidest on tänaseks lahenduse leidnud.

Kolmanda etapi ehitusloa andmine seisab aga samba enda tehnilise projekti taga, mida pole linnavalitsusele esitatud. On näidatud vaid eskiisjooniseid, mille põhjal pole võimalik ehitada.

„Kui laps joonistab paberile maja, siis on see papale-mammale küll armas vaadata, kuid selle pildi järgi pole võimalik maja valmis ehitada. Kui ikka projekti ei ole, siis ei ole millelegi ehitusluba anda,” ütles Taavi Aas.

„Ilmselt ei ole kaitseministeeriumil kui tellijal siiani selget klaasplokkide sambale paigaldamise tehnilisest lahendust või on tekkinud klaasimeistritel klaasplokkide tähtaegse valmissaamisega probleeme, mis võib olla tegelik põhjus samba tähtaegse valmimise edasilükkamiseks,” nentis Aas.

„Me oleme teinud ministeeriumiga igakülgset koostööd. Vabadussõja monument on linnaplaneerimisameti üks prioriteete ning sellega seonduvate toimingute läbiviimisel teevad inimesed kõik endast oleneva tähtaegades püsimiseks,” lisas Aas.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised