95 noortalunikku saavad PRIA-lt starditoetust

Põllumajandusliku tegevusega alustava noore
ettevõtja toetuse osutus populaarseks - taotlusi laekus PRIAsse esimeses
taotlusvoorus 255, eelarve 56 miljonist kroonist jätkub 95 parima projekti
rahastamiseks.

Maaelu arengukava toetus on mõeldud stardirahaks kuni 40-aastastele alustavatele noortele põllumajandusettevõtjatele, kes pole põllumajanduses tootmisega tegelnud kauem kui 18 kuud ning kel on põllumajanduslik eriharidus või kes äriplaani kirjutab, et omandab selle 36 kuu jooksul.

PRIA-le taotlustega koos esitatud äriplaan tuli koostada viie aasta kohta. Abikõlbulikeks osutus 242 projekti, mis seati pingeritta.

PRIA maaelu investeeringutoetuste büroo peaspetsialist Krista Tõnisson loetles, millele noortalunikud toetuseraha kulutada soovisid: loomade ja tehnika ostmine, lauda rekonstrueerimine, marjakasvatatuseks istikute ostmine ja külmkambri ehitus, jne.

Põnevamate teemade seas on jaanalinnu-, küüliku- ja tšintšiljakasvatus, energiavõsa ja viinamarjakasvatuse rajamine. Kõige rohkem laekus äriplaane teravilja, rapsi, kartuli ja heintaimede kasvatamiseks, veise- ja lambakasvatuseks. Kuid oli ka projekte, mille sisuks oli puuvilja-, marja- või köögiviljakasvatus, mesindus, sea- ning hobusekasvatus.

Noore taluniku toetuse maksimaalne suurus on 625 864 krooni ja seda võib saada üks kord meetme programmperioodi jooksul (2007-2013). 95-le esimesele toetusesaajale maksab PRIA raha välja juba juulikuus. Kogu programmperioodiks on meetme eelarves raha kokku 185 miljonit krooni.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised