Leedu seob miinimumpalga ja pensionid inflatsiooniga

Eile lükkas Leedu parlament tagasi
president Valdas Adamkuse veto, mille ta oli pannud seadusele, mis seob miinimum
kuu- ja tunnipalga ja pensionid inflatsiooniga.

Et presidendi vetot tühistada, peab parlamendis seda otsust toetama 71 saadikut 141st. Teisipäeval hääletati soovitud tulemuse saavutamiseks suisa kolm korda, kirjutas vz.lt. Esimene tulemus oli 69 poolthäält, teine 70 ja viimane 79.

Nüüd peab põhiseaduse kohaselt president seaduse kolme päeva jooksul allkirjastama.

Finantsanalüütikute kommertaari kohaselt on idee siduda palgad inflatsiooniga majandusele halb.

Kuid 2008. aasta oktoobris on uued parlamendivalimised. Ja seetõttu hakatakse inflatsioonile vastavalt miinimum kuupalka, tunnipalka ja pensione indekseerima, kui geomeetrilise keskmise kohaselt on keskmine igaaastane inflatsioon kahe aasta jooksul juulist-juunini kasvanud üle 3%. Näiteks kui keskmine aasta inflatsioon 2006. juulist 2007. juunini oli 4,3%, keskmine aasta inflatsioon 2007. juulist 2008. juunini oli 9,1%. Nende kahe geomeetriline keskmine on pisut üle 6%.

Praegu on Leedus miinimum kuupalk 800 litti (3600 krooni), miinimum tunnipalk 4,85 litti (21,8 krooni). Need ja penisonid tõusevad indeksi kohaselt esimest korda 2009. aasta jaanuaris. Seaduses on sätted ka juhuks kui valitsusel puuduvad finantsressursid pensionite tõstmiseks. Nimelt võivad nad seda kuus kuud edasi lükata.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised