Moskvas saavad endale korterit lubada vaid oligarhid

Moskvas saavad elamispinna soetada
vaid super-rikkad. Korteriostjate seas on keskmise sissetulekuga moskvalasi vaid
1%. Kõik ülejäänud peavad muul moel läbi ajama.

Moskva juhtiva analüütiku Oleg Repðenko sõnul saavad Venemaa pealinnas Moskvas endale korterit lubada vaid oligarhid, tippjuhid või suurfirmade osanikud. Ühesõnaga, kõik need, kes on suure sissetulekuga ning kellel korter või korterid pealinnas juba olemas, vahendas Newsru.

Mis aga puudutab keskmise sissetulekuga linlasi, on pilt mõnevõrra teine. Kõigest 1% moskvalastest saab endale lubada isiklikku elamispinda. 99% elanikest peavad aga ilma läbi ajama.

Analüütiku sõnul on praeguse sotsiaalprogrammi raames ehitusjärgus 30 000 korterit, kuhu linn plaanib majutada ligi 100 000 inimest. Moskvas aga elab ligi 12 miljonit inimest.

Moskva kõige odavamad ühetoalised korterid, välja arvatud esimese korruse korterid, maksavad 250 000 - 300 000 dollarit (2,5-3 miljonit krooni).

„Moskvas on kallim elada kui New Yorgis või Londonis,“ sõnas Repðenko. „New Yorgis maksab ruutmeeter 5000 dollarit (49 000 krooni), meil aga juba 6000 dollarit (59 000 krooni). Nendes linnades, nagu ka kogu maailmas kinnisvara odavneb, aga meil aina kallineb. Peale kõige on elatustase ja palgad eelnimetatud linnades tunduvalt kõrgemad kui meil,“ sõnas analüütik.

Kinnisvaraturg Moskvas muutuks siis, kui inimesed keelduksid maksmast korterite eest utoopilist hinda. „Niikauaks kui jätkub kuldset naftaraha, ei muutu Moskva kinnisvaraturul midagi,“ sõnas analüütik.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised