Kiirabi jõuab kõige kiiremini Koplisse

Tallinna Kiirabis jaanuarist maini läbi
viidud uuringust selgus, et keskmine kiirabi kohalejõudmise aeg on lühim Koplis
ja pikim Viimsis, teatas Raepress.

Koplis jõuab kiirabi kohale keskmiselt 7,49 ja Lasnamäel 7,57 minuti jooksul pärast kutse esitamist numbrile 112. See on lähedane Kiirabi arengukavas seatud eesmärgile. Kesklinnas on keskmine reaktsiooniaeg 8,43 minutit, vähem kui kaheksa minutiga jõutakse kohale pooltel väljakutsetest.

Mustamäe peahoonest väljasõitnud brigaadide keskmine reaktsiooniaeg oli 9,39 minutit, selle peamiseks põhjuseks on Mustamäe teeninduspiirkonna suurus. Mustamäel asuvast peamajast sõidavad teisi piirkondi vajadusel abistama ka kogu linna teenindavad laste- ja intensiivravibrigaad.

Viimsi 11,02 minuti pikkuse kohalejõudmisaeg on aga põhjustatud kaugusest, takistatud liiklusest vanalinnas ja sadama-alal ning ummikutest.

Ööpäeva jooksul teenindab üks kiirabibrigaad keskmiselt 14-16 väljakutset. Koormus on suurim Lasnamäel , seda eriti puhkepäevadel, kui kutsete arv ööpäevas tõuseb sügis-talvisel perioodil sageli üle 20.

Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul kavandatakse Lasnamäe tugikeskusesse nädalavahetusteks täiendava kiirabibrigaadi töölerakendamist.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised