Autonova: välisosalusega automüüjad panevad uksed kinni

Välisosalusega automüüjad panevad oma uksed
kinni, kuna välisinvestorid pole harjunud miinust enda peale võtma ning
venitama, prognoosis Autonova esindaja Risto-Olav Urb.

„Asukoht ei olnud selleks äriks kõige parem ja eks põhjuseks oli ka see, et salong oli suure ärimaja all, võib-olla mitte väga hästi nähtaval kohal,“ kommenteeris Urb salongi sulgemise põhjuseid. Ta lisas, et Autonova oli tundmatu kaubamärk ning müüdi ka suhteliselt kallimapoolseid autosid.

„Omanikeringis on soomlased ja nad ei näinud praeguses Eesti majanduse olukorras enam perspektiivi. Kas asukoha muutus oleks midagi paremaks teinud, ei oska öelda ja nende otsus oli, et ei hakka ka sellega riskima,“ lisas ta.

Urb ütles, et juriidiline firma nimetus on Eesti Autotehas, kuid ettevõte on äriregistris alles. Autonova oli Eesti Autotehase patenteeritud kaubamärk. „Võib-olla tuleme kunagi veel turule tagasi, automüük kui tegevus on hetkel peatatud.“ Urb selgitas, et pole välistatud, et soomlased ümber mõtlevad, kuid enne 6 kuud nad ei ava salongi kindlasti.

„Võib ka olla võimalus, et kaubamärk läheb müüki,“ sõnas Urb. Tema arvates pole Autonova nii kuum kaubamärk, et seda taga ajada. „Pigem praeguses olukorras oleks parem, et uus kaubamärk toimiks paremini, tekitaks huvi, et mis see on.“ Urb tunnistas, et endine Autonova peab plaani tulla uue kaubamärgiga turule, võib-olla isegi varem kui kuue kuu pärast.

Autofirmade üldist olukorda kommenteeris Urb, et ellujäämine sõltub praegu sellest, kui paks rasv firmadel on. „Automüügi valdkonnas keegi ei ütle sõna „hästi“. Väga hästi müüvad praegu automargi autosalongid kasutatud autosid. Inimesed on ettevaatlikumad ning usalduse küsimus on oluline," kommenteeris ta.

„Kinni lähevad need, kus välisinvestor sees. Välisinvestorid pole harjunud miinust enda peale võtma ning venitama. Võib-olla 100% Eesti kapitalil põhinevad firmad üritavad sellest olukorrast kuidagi välja rabeleda,“ rääkis ta.

Urb lisas, et paraku on aga siiski usaldus suurem kui automüüja taga on välisinvestor ehk suurem automüüja grupp


Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised