Sõõrumaa: oleksin firma sama kalliks hinnanud

Ettevõtja Urmas Sõõrumaa peab igati
mõistlikuks hinda, millega Oliver Kruuda müüs viit Tallinna kooli haldava BCA
Centeri.

Sõõrumaa sõnul oleks ta ka ise pakkunud 60-70 miljonit krooni ettevõtte hinnaks. Kalev teatas börsile, et tema tütarettevõte Kalev REC müüs koole remontiva osaühingu BCA Center 70 miljoni krooniga. Ekspressi andmetel oli ostjaks osaühing Raldon, kelle peremeheks on Oliver Kruuda hea sõber ja kooliaegne pinginaaber Mati Tusov.

„Mina teiste ärisid kommenteerida ei taha,” vastas Sõõrumaa kommentaariks Kruuda ettevõtte müügi ja lepingutingimuste võimalike tagamaade kohta.

„Firmal saab alati omanikku vahetada või pantida ettevõtet. Lepingutingimuste muutmine on omaniku ja linna vaheline asi, neid vaevalt et keegi muuta saab. Miks neid muutma peaks?” vastas ettevõtja küsimusele, kas uus omanik võiks tahta muuta tingimusi linnaga.

2006. aasta sügisel said Tallinna kümne kooli renoveerimis-, haldus- ja hoolduslepingud järgnevaks 30 aastaks kinnise konkursi ja linnavalitsuse otsuse tulemusel endale ärimehed Urmas Sõõrumaa ja Oliver Kruuda.

Urmas Sõõrumaa firma OÜ Vivatex Holding haldab Pelgulinna gümnaasiumi, 32. keskkooli, Kristiine gümnaasiumi, Laagna gümnaasiumi ja Kalamaja põhikooli.

BCA Center osaleb samuti viie Tallinna kooli renoveerimises ja haldamises. Praeguseks on Tallinna linnale üle antud kolm renoveeritud koolimaja, kaks korda tehtud koolimaja antakse üle novembris. BCA Centeri müügi põhjuseks oli vajadus vähendada kontserni intressimakseid ja seda nõudsid Kalevilt piimandusettevõtete ostu finantseerivad pangad.

Müügilepingu kohaselt tohib Kalev REC ühe aasta jooksul koolide remondifirma tagasi osta. Tagasiostu tähtajani peab ostja remondifirma müügi ja koormamise tehinguid, osakapitali, põhikirja ja juhtorganite muutmist kooskõlastama Kalev RECiga.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised