SEB likvideerib oma skandaalse kinnisvaraettevõtte

SEB Pank likvideerib skandaalse Pärnu
rannahoone arendusega tegelenud osaühingu Croneland.

Juhatuse liikmete Leho Lugna ja Mati Tiimuse käe all tegeles Croneland kuni 2006. aastani kinnisvaraarendusega Pärnu rannas aadressil Ranna 3a. Majandusaasta aruanne ütleb, et firma müüs 2006. aastal hoonestusõiguse rohkem kui 4 miljoni krooniga ja mullu majandustegevus puudus.

Cronelandi hoonestusõiguse ostis Pärnu linnavalitsus. Omal ajal käis selle kinnistu ümber kõva sõda, mis algas 1990ndate lõpus, kui rannahoonet hallanud AS Ranna omanikuks sai Lauri Laubre.

Sel ajal jagati rannahoone kinnistu kaheks. Laubre sai kunagiste teeninduspaviljonide alust maa-ala tagatiseks pannes pangast laenu, kuid läks pankrotti. Tollase linnavalitsusega oli sõlmitud hoonestusõiguse leping, mille järgi pidi Laubre firma ehitama krundile nüüdisaegsed rannapaviljonid, kuid kinnistu läks laenu katteks Ühispanga tütarfirmale Croneland.

Vahetult enne hoonestusõiguse ostu ei teadnud Pärnu linnavalitsus, mis ta hoonestusõigusega peale hakkab, ehitab ise rannapaviljonid või paneb hoonestusõiguse müüki. Hoonestusõiguse ostu vastu tundis huvi ka Rein Kilk, kuid tema Ühispangaga kaubale ei saanud.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised