Vink pankrottidest: keegi ei usu, et tema on esimene

Ehitusturg on täna punktis, kus kõik
teavad, mis tuleb, aga keegi ei usu, et nemad sinna esimesena kohale jõuavad,
rääkis VII rahvusvahelisel kinnisvarakonverentsil Kinnisvara 2008 ASi Eesti
Ehitus juhatuse esimees Jaano Vink piltlikult raskest olukorrast ja võimalikest
pankrottidest ehitusturul.

Vink tõi tänast Eesti ehitusturgu iseloomustades näite, et kui tudengid viskavad EPA (tänane Eesti Maaülikool - toim) tornist alla sangpommi, siis see ei jää asfaldile pidama, vaid läheb tükk maad allapoole maapinda.

„Kõik teavad, et me sealt asfaldist läbi põrutame, aga kõik arvavad, et nad on kummipalli moodi ja põrkavad tagasi,“ ütles Vink. Tema sõnul on täna reaalsus see, et tegelikult keegi ei tea, mis hetkel see nn asfalt ehitajatel vastu tuleb või kui paljud sellest asfaldist läbi lähevad.

Merko Ehituse juhatuse esimees Tiit Roben rääkis, et tänastel riigihangetel, kus tehakse pakkumisi alla omahinna, on kaks võimalikku tagajärge. Kas mõni, kes „eelmise sajandi hindu“ pakub, läheb pankrotti või kannatab tellija, kes alapakutud hinnaga saab küll endale vormilt sarnase maja nagu lootis, kuid sisuliselt (kvaliteet, materjalid) mitte.

Robeni sõnul võib ehitajale saada saatuslikuks ka tellija, kes ei jaksa töö tegijale maksta, mistõttu jääb ehitus seisma ning selle tulemuseks tabab ehitajat pankrot.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised