Pisang: Merko kasumlikkus kukkus enam kui ootasime

Ootasime Merko Ehituse tulude kukkumist
paar protsenti, kuid tuli üle kümne, kommenteeris ettevõtte kolmanda kvartali
majandustulemusi LHV analüütik Sten Pisang.

„Kui tulude osas olid tulemused üsna ootuspärased, LHV prognoosidele jäädi alla 11,3%, siis kasumlikkuse osas oli pilt palju negatiivsem,“ rääkis Pisang ning lisas siis: „ootasime, et tulud kukuvad eelmise aastaga võrreldes 2,8%, kuid tegelik kukkumine ulatus 13,7%-ni.“

Pisang märkis, et sarnaselt Ehitusega oli Merko kasumlikkus väga tugeva surve all ja tõenäoliselt näeme sarnast pilti ka järgmisel aastal, kuid järgmise kvartali kasumi või kahjumi osas ta spekuleerima ei hakkaks. „Vaatame LHV prognoosid uute tulemuste valguses üle ning tõenäoliselt korrigeerime neid allapoole,“ sõnas analüütik.

Olukord ehitusturul on väga nõrk, nagu ka Merko ise aruandes kinnitab, ning järgmine aasta saab suhteliselt keeruline olema, rääkis Pisang, kes nentis, et positiivse poole pealt võib välja tuua Merko tugeva likviidsuse (raha on peaaegu 800 miljonit krooni), mis on rasketes finantseerimistingimustes ellujäämiseks kindlasti hädavajalik.

„Paljud väiksemad arendajad ja ehitajad seisavad kas juba täna või lähiajal silmitsi likviidsusprobleemidega,“ ütles analüütik.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

TALLINNA LINNAKANTSELEI otsib JUHTIVSPETSIALISTI

Tallinna Linnakantselei

17. oktoober 2018

Uudised