Korteriühistu sööstis parkimist reguleerima

Lasnamäe korteriühistu keelas
liiklusmärkidega parkimise maja vahetus läheduses, millega pandi kiirelt piir
maja ümbritsenud parkimiskaosele, kirjutas ajaleht Pealinn.

Vanade kortermajade rajamisel ei arvestanud ehitajad kuigi paljude autodega. Täispargitud hoov ei riku ainult õuemuru, vaid takistab ka päästeautode ligipääsu.

Olukorra lahendamiseks otsustas Paasiku 14 korteriühistu üles panna liiklusmärgid, mis keelavad parkimise maja vahetus läheduses. Ühistu juhatuse liikme Oleg Andšulise kinnitusel tingis selle otsene vajadus. „Maja ümbrus oli nii täis pargitud, et jalakäijadki ei saanud autode vahel liikuda,“ lausus Andšulis. „Kord üritas kiirabiauto majale ligineda, kuid ei saanud ja sellest tuli suur pahandus.“

Enne liiklusmärkide paigaldamist rajas korteriühistu uue parkla. Paar parkimiskohta kadus küll selle käigus ära, kuid üldine olukord muutus paremaks ning maja päästeautodele ligipääsetavaks.

Juhatuse liikme sõnul pole elanikud parkimiskeelu pärast kaebama tulnud ja seni pole parkimiskeeldu ka rikutud. Kui see aga juhtub, laseb korteriühistu liikluseeskirjade rikkujad teisaldada.

Päästeameti Põhja päästekeskuse avalike suhete juht Peeter Randoja sõnul näeb nõue ette, et hoone peab olema iga külje pealt ligipääsetav. „Praegu ei saa suured masinad tihedalt parkivate autode tõttu tihti ümber maja manööverdada,“ rääkis Randoja. Eriti palju ruumi vajavad tõstuk- ja redelautod.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised