Kohus keelas Lauri Vitsutil võlglasele läheneda

Harju maakohus andis välja määruse, millega
keelas võlgade sissenõudjal Lauri Vitsutil ja tema firma Majanduskaitse Büroo
töötajatel terve aasta jooksul võlglasele läheneda.

Sellist lähenemiskeeldu on Eesti kohtud varem kasutanud perevägivalda harrastavate meeste tõkestamiseks. Inkassofirma tegevuse takistamiseks kasutas kohus lähenemiskeeldu esmakordselt.

Harju maakohus tegi sellise otsuse esmase õiguskaitse raames. Lauri Vitsutil ja Majanduskaitse Büroo töötajatel tuleb eemale hoida Kaja Lemmikule võlgu jäänud OÜ Fertighaus juhatuse liikmest Tarmo Rängist. Nad ei tohi minna ettevõtja kodule lähemale kui 200 meetrit ja mehest endast peavad hoidma vähemalt 10 meetri kaugusele.

Tüli algpõhjus peitub 2008. aasta jaanuaris sõlmitud ostu-müügilepingus, millega OÜ Fertighaus Kaja Lemmikule puitmaja müüs. Lepingu kohaselt pidLauri VitsutLauri Vitsuti ettevõte puitmaja ka püsti panema. Paraku ei täitnud Fertighaus oma lubadusi ning suvel taganes Lemmik lepingust. See tekitas samas ummikusse jooksnud võlatüli, mille lahendamiseks naine Majanduskaitse Büroolt abi otsis.

Ettevõtja Tarmo Ränk väitis samas kohtule, et Vitsuti võlgade sissenõudmise büroo töötaja ähvardas teda füüsiliste ebameeldivustega, selgus 1. detsembri kuupäeva kandvast kohtumäärusest. Millised need võlgu jäämisest tulenevad ebameeldivused pidanuks olema, määrus ei täpsustanud.

Kohus märkis, et Ränk saatis Majanduskaitse Büroole kirjaliku teate, kes tema asemel võlgade eest vastutab, kuid sellest polnud loodetud abi. Inkassomehed nuhkisid ikkagi välja, kus töötab Rängi naine, millised pereliikmed on päeva ajal kodus ja kes millal sealt lahkub. Tähelepanuväärne on, et Rängi kodu on ühtlasi ka tema töökoht, seega polegi võlglasele kuskil mujal südametunnistusele koputada.

"Ähvardused lõpevad lausega, millega antakse mõista, mis kõik võib juhtuda avaldaja (Tarmo Rängi - toim) lähedaste või tema koduga, kui teda ennast läheduses pole. Selline käitumise tulemusena on avaldaja kodurahu tugevalt häiritud," põhjendas kohus napilt.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised