Raul Rebane: mina ei tea, kas meil on kriis

Eesti Ehitusettevõtjate Liidu
aastalõpukoosolekul küsis koolitusspetsialist Raul Rebane, kas meil on
kriis ning vastas ise sellele, et tema seda vastust ei tea.

„Midagi on kindlasti, aga kas seda saab nimetada kriisiks,“ selgitas Rebane ning ütles, et kriisi defineeritakse kui olukorda, mis uue teguri mõjul muutub kõiki rahuldav olukord kõigile vastuvõetamatuks. Kuid Rebase sõnul ei saa öelda, et praegune olukord oleks vastukarva kõikidele inimestele. „Muide, valitsus ütles, et meil ei ole kriis,“ lisas ta.

Rebane võrdles praegust olukorda Agathe Christie romaaniga „Mõrv idaekspressis“, kus kõik pingsalt süüdlast otsivad ja lõpuks tuleb välja, et kõik otsijad on ise süüdi. „Me kõik koos marssisime selle jama sisse ja me keegi ei kahelnud,“ kommenteeris Rebane.

Tulemas on tarkade inimeste aeg, kes kasutavad üldtuntuist erinevaid indikaatoreid ning teevad midagi teistest natuke paremini ja natuke rohkem. „Tuleb teha midagi teistmoodi,“ oli Rebase õpetussõna ehitusettevõtjatele, kel tuleb paremate tulemuste saavutamiseks hoida oma töötajad ümbritsevale vaatamata õnnelikud.

Tartu Ülikooli rahvusvahelise ettevõtluse professor Urmas Varblane soovitas pöörata erilist tähelepanu makromajanduslikule stabiilsusele ning Eesti maine taastamisele. „Eurole ülemine ei ole loosungi küsimus vaid see on vajalik ettevõtjatele,“ lausus Varblane.

Varblase sõnumiks on samuti olla piisavalt kaval, et saada hakkama nii kiire eurole ülemineku kui majanduse toetamisega ning oluline oleks kasutada EL struktuurfondide raha.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised