Savisaar: kapo käitus ebaprofessionaalselt

Tallinna linnavalitsuse hoones käinud kapo
ametnikud käitusid täiesti ebaprofessionaalselt, ütles Tallinna linnapea Edgar
Savisaar.

"Prokuratuur saab kapole anda loa vaid varjatud läbiotsimiseks või muudeks eritoiminguteks. Need poisid aga marssisid sisse täiesti avalikult ja kaamerate all," ütles Savisaar. "Kui nad tõesti olid kapo ametnikud, mis on kaheldav, siis käitusid nad täiesti ebaprofessionaalselt," lisas linnapea.

Savisaare sõnul on talle väidetud, et üks salvestuses nähtav tegelane olevat väga sarnane kunagise Vene sõjaväe luurajaga. "Kui see on nii, siis kas tegutseb meil peale Herman Simmi veel teisigi temataolisi? Igal juhul palume politseid, et selgitataks välja kaamerates nähtud isikute nimed ja auastmed," sõnas linnapea.

"Meile on väga tähtis nende inimeste tegevuse seaduslikkus ning selle tõestamiseks ei piisa meedias avaldatud lühisõnumist, nagu oleks kõik toimunud õigesti. Minu jaoks on see juhtum kui lakmuspaber selle kohta, kas me ikka oleme õigusriik," märkis Savisaar.

Kommenteerides prokuratuuri tänast teadet, et ööl vastu 7. detsembrit linnavalitsuse hoones käinud inimesed olid kapo ametnikud, ütles Savisaar, et tegu võis olla prokuratuuri kiirustamisest tingitud eksitusega, mida nad varem või hiljem ka parandavad.

Savisaare sõnul räägib prokuratuuri kiire reageerimine pigem sellest, et teema püütakse avalikkuse tähelepanu alt kähku maha võtta.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised