Ehituskauba müüjatel tiheneb konkurents

Euroopa ehituskauba müügihiid Bauhaus
plaanib avada oma esimese kaupluse Eestis Tallinnas Laagna teel 2009. aasta
hilissügisel, Eesti kaupluse juhiks saab Priit Jamnes.

Juba varem Tallinnas tegevust alustada lubanud Bauhausi esimene kauplus tuleb lõpuks Lasnamäe Prisma naabrusesse, Mustakivi ja Laagna tee ristmikule vastloodavasse kaubanduskompleksi Tähesaju City. Kauplus võtab kolme-nelja aasta pärast lõplikult valmivast ligi saja tuhande ruutmeetrisest kompleksist enda alla viiendiku ehk kuni 20 000 ruutmeetrit. Erinevaid tooteid lubab kontsern oma kodulehe vahendusel müügile tuua üle 100 000.

"Kindlasti tuleb see suurim kauplus Eestis, suuruselt sama nagu meil Soomes," kõneles Soome Bauhausi tegevjuht Marina Vahtola tänavu märtsis Äripäevale antud intervjuus.

Eile ei soovinud Vahtola täpsemaid kommentaare anda, märkides vaid, et Bauhausi Tallinna kaupluse juhiks saab Priit Jamnes. Lepingu kaupluse ehitamiseks on Bauhaus Tähesaju City OÜ juhatuse liikme Hindrek Leppsalu sõnul sõlminud OÜga Häuser-Oberschneider, mille juhi Paul Oberschneideriga Äripäeval ühendust saada ei õnnestunud.

"Minu teada ei ole veel ehitusega alustatud, kuid see peaks kohe-kohe algama," sõnas Leppsalu.

Täpsemaid kommentaare Bauhausi plaanide kohta ei soostunud andma ei müügihiiu Eestisse laienemise eest vastutav Soome Bauhaus ega ka Tallinna loodava kaubamaja värske juht Priit Jamnes.

"Kommentaarid tulevad järgmise aasta alguses," sõnas endine kinnitusvahendite ja ehitusmetalli müügiga tegeleva Janere OÜ tegevdirektor, kes on töötanud ka Ehitus

Service'i jaemüügidirektorina. Soomes asuva Bauhaus Co Ky juhatuse assistent Heidi Pous?ri lubas oma vastuses täiendavat infot jagada Bauhausi Tallinna kaubamaja kohta alles järgmise aasta kevadel.

Bauhausile sarnase nimega Eesti ehituskaupade müüja Bauhofi müügidirektor Janek Kalbin ütles, et kuna tegemist on arvestatava konkurendiga, siis nad kindlasti jälgivad tema tulekut.

"Nende turuosa võib olla tulevikus viis protsenti, juhul, kui nad mujal Eestis ei tegutse," pakkus Kalbin.

Ehitusmaterjalide turu ümberjagamist Kalbin väga ei karda, kuna jutt käib siiski vaid ühest poest Tallinnas. Teised sama valdkonna kaubandusketid aga tegutsevad üle Eesti.

Ka ei usu Kalbin võimalikku nimevaidlusse, kuna üle maailma tegutseb ehitusfirmasid ja ehitusmaterjalimüüjaid, kelle nimes sisaldub saksakeelse sõna "bau", mis tähendab ehitust.

"Meie oleme praeguseks ajaks juba aasta Bauhofi kaubamärgi all turul olnud, mistõttu usun, et klient suudab nimedel vahet teha," sõnas Kalbin.

Leppsalu hinnangul võib Soome ja Rootsi näidetele tuginedes oodata, et tänu oma väga suurele ja heale tootevalikule toob Bauhausi kaubamaja üle linna rahva kokku.

"Usun, et see ei jää ainukeseks kaupluseks, sest tavapraktika järgi pannakse kauplused püsti kummalegi poole linna," sõnas Leppsalu. Enne paari aastat see aga tema hinnangul tõenäoliselt ei juhtu.

Loe lisa tänasest Äripäevast.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised