Toomas Truuverti kinnisvarafirma sattus nõiaringi

Pärnu maakohus kuulutas neljapäeval
välja ettevõtja Toomas Truuvertile kuuluva OÜ Bonnard Kinnisvara
pankroti.Firma on ajakirjanduses tuntust kogunud sooviga ehitada Türisalu
pangale spaahotell, projekt pandi küll sügisel paremaid aegu ootama.

Lisaks nimetatakse Bonnard Kinnisvara kodulehel pooleliolevate projektidena Tabasalu Ärikeskust Harku vallas, elamurajooni Rae vallas ning kahte arendust Tallinnas. Luite tänavale plaaniti ehitada kuus südalinnale vaadet pakkuvat terrassmaja ning Kadaka pst äärde elamu- ja ärikvartal.

Truuvert: üldine majanduskliima süüdi
Truuverti sõnul peituvad pankroti põhjused üldises majandusolukorras. "Müüki ei toimu, pangad projekte enam ei finantseeri ning raskuste korral annavad need täituritele müüki. Sattusime ise ka sellesse nõiaringi," rääkis ta.

Panku samas Truuvert ei süüdistanud. "Loomulikult on pankrot piinlik ja pole meeldiv, kuid pahatahtlikkust siin ei ole, kaotame isiklikku vara," lisas ta.

Krediidiinfo andmetel on Bonnard Kinnisvara pangale võlgu vähemalt miljon krooni, samuti on üleval kuni 50 000kroonine liisinguvõlg.

Kinnistusregistri järgi kuulub Bonnard Kinnisvarale kolm kinnistut Tallinnas, kolm Harjumaal ning üks Pärnus. Lisaks korter Tallinna vanalinnas ning teine Tornimäe kaksiktornis.

Pooleliolevaid projekte hakkab haldama pankrotihaldur, kelleks kohus nimetas Kauri Rattuse. Võlausaldajate esimene üldkoosolek toimub 10. märtsil Pärnu maakohtu Rapla kohtumajas.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised