Tasku esindaja: 95% ehituse maksumusest on tasutud

Tartus asuva kaubanduskeskuse
Tasku esindaja Ain Tammvere ütles, et tänaseks on üle 95 protsendi
ehituse maksumusest ehitajale tasutud ja pärast vigade
parandamist ning dokumentatsiooni üleandmist laekub ka viimane viis
protsenti.

"Tellija maksab ikka tehtud, mitte tegemata töö eest," rõhutas Tammvere, kelle sõnul on YIT Ehituse käitumine vastutustundetu. "Selle asemel, et vabandada ning ehitusvead parandada ja dokumentatsioon üle anda, on ehitaja asunud meid kui tellijat ähvardama," põhjendas ta. "Tundub, et YIT lähtub vanast printsiibist, et ehitajal on vaid õigused ja tellijal kohustused," märkis ta.

Ain Tammvere rääkis, et kahepoolsete aktidega on vead fikseeritud nii novembris, detsembris kui jaanuaris. Lisaks on YIT Ehitusele korduvalt antud uusi tähtaegu vigade parandamiseks, viimati käesoleva nädala alguses, aga midagi pole muutunud. "Ehitusettevõtte juhatajal on isiklik ja adekvaatne ülevaade oma firma ehituskvaliteedist, viimati tuli tal oma sünnipäeval Tasku kaubanduskeskuses ämbritega ringi joosta," kinnitas Tammvere.

Tema sõnul on YIT kogu ressursi suunanud Maaülikooli spordihoonele, kus tähtajast on juba enam kui kuu üle mindud, aga mingid kohustused peaksid ka endiste tellijate ees säiluma. "Kuna YIT on jätnud asjad lõpetamata, oleme olnud sunnitud tegema täiendavaid lisakulutusi ja tellima otse teistelt ehitajatelt remonditöid," kurtis Tammvere.

Tasku ehitaja YIT Ehitus esitas kaubanduskeskuse pankrotiavalduse, kui Neinar Selile kuulunud OÜ Estiko Ehitus vahetas märtsi keskel omanikku ja nime, et väidetavalt pääseda 20 miljoni krooni maksmisest.

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised